Túžiš poznať Boha bližšie? Hľadáš mladý kolektív ľudí s ktorými by si študoval Písmo Božie a základné témy Biblie, zaujímavosti zo sveta, dôkazy existencie Boha v matematike, fyzike a vede? Pridaj sa k nám a študuj s nami Písmo!

Potrebuješ sa porozprávať? Napíš mi na jnkiraly5@gmail.com a môžeme sa stretnúť kľudne osobne alebo aj na skype a študovať spolu Bibliu. Nikdy nie si sám!

 
1 Jn 3:1 - " Pozrite, akú veľkú lásku nám daroval Otec: voláme sa Božími deťmi a nimi aj sme. Preto nás svet nepozná, že nepoznal jeho."
Vyhľadajte si na tejto stránke frázu či slovo, ktoré neviete nájsť.
Pre ľudí, ktorí sa chcú zapojiť do evanjelizácie, ale nevedia ako, sme pripravili letáky pre verejnosť, ktoré si môžete stiahnuť a vytlačiť, prípadne šíriť ďalej.
Máte otázky? Radi by ste poznali Bibliu a študovali ju s niekym? Pridajte sa k nám!
Objednajte si zdarma a nezáväzne knihu Veľký spor vekov od autorky Ellen Gould Whiteovej. Vyplňte do formulára Vaše kontaktné údaje a my Vám obratom pošleme knihu poštou na Vami uvedenú adresu. Kniha i poštovné sú úplne zadarmo.
Objednajte si zdarma a nezáväzne knihu Veľký spor vekov od autorky Ellen Gould Whiteovej. Vyplňte do formulára Vaše kontaktné údaje a my Vám obratom pošleme knihu poštou na Vami uvedenú adresu. Kniha i poštovné sú úplne zadarmo.
Získajte zadarmo jednu z najrozšírenejších kníh na svete "Veľký spor vekov". Dozviete sa o histórii, súčasnosti a tiež budúcnosti tohto sveta. Viac informácií nájdete TU.

O projekte          Objednať
Aj napriek nespornému historickému dopadu Ježišovho vystúpenia zostáva jeho postava zahalená nejedným tajomstvom. Je spojená s tými najhlbšími túžbami a očakávaniami. Kniha i poštovné sú úplne zadarmo.
Aj napriek nespornému historickému dopadu Ježišovho vystúpenia zostáva jeho postava zahalená nejedným tajomstvom. Je spojená s tými najhlbšími túžbami a očakávaniami. Kniha i poštovné sú úplne zadarmo.
Nikto nemal toľko nasledovateľov, ale aj toľko prenasledovateľov. Viac informácii nájdete TU.

O projekte          Objednať
cross-sunbeam.jpg
Zmena soboty na nedeľu - Sobota v Písme
- V tejto prednáške sa pokusim zhrnúť významné aspekty môjho bádania o zmene dňa odpočinku zo soboty na nedeľu v kresťanstve.
1920x1080_dragons-dragon-fantasy-artwork-hell-HD-Wallpaper.jpg
Bola som v pekle - svedectvo alebo klam? - Pravda o pekle
- Sú tieto zážitky biblické? Čo hovorí Písmo o pekle a večnom treste?
Img175228_Radiolarie_11.jpg
Evolúcia vs stvorenie - Datovanie a pôvod života
- Nič nevieme; my nevieme, ako vznikla prvá molekula, my nevieme nič o tom, ako vznikli prvé proteíny a vôbec, ako vznikla prvá bunka. Všetky zákonitosti, ktoré poznáme z chémie a molekulárnej biológie, vlastne hovoria proti teórii evolúcie.
6a00d83451d95b69e20133f57a49e9970b-pi.jpg
Mária, matka Ježišova a Biblia - Mária a falošné učenia cirkví
- Mária bola veľmi požehnanou a vzácnou ženou. Čo nám o nej hovorí Písmo v porovnaní s dnešným učením o nej?

Deje sa vo svete niečo zvláštne? Schyľuje sa k niečomu?

Áno, určite ! (704 | 80%)
Áno ! (74 | 9%)
Asi áno ... (36 | 4%)
Nie ! (20 | 2%)
Určite nie ! (18 | 2%)

Má väčší význam tradícia alebo Božie slovo?

Božie slovo (763 | 89%)
Tradícia (24 | 3%)
Neviem (22 | 3%)

Čo Vám v živote najviac chýba?

Láska (202 | 27%)
Múdrosť (97 | 13%)
Nádej (17 | 2%)
Odhodlanie (112 | 15%)
Sila (73 | 10%)
Viera (171 | 22%)
Zmysel života (58 | 8%)
Iné (26 | 3%)

Má Váš život väčší zmysel ak veríte v evolúciu alebo stvorenie?

Ak verím v stvorenie (711 | 84%)
Ak verím v evolúciu (96 | 11%)
V oboje (37 | 5%)

Zažili ste v živote niečo, čo je za hranicou vášho chápania?

Ano (651 | 91%)
Nie (66 | 9%)

Existujú iné mimozemské civilizácie?

Áno (316 | 41%)
Asi áno (29 | 4%)
Možno (100 | 13%)
Asi nie (43 | 6%)
Nie (280 | 36%)

Do akej vekovej kategórie spadáte?

do 15 rokov (45 | 6%)
16 - 25 rokov (206 | 28%)
26 - 35 rokov (117 | 16%)
36 - 45 rokov (138 | 18%)
46 - 55 rokov (118 | 16%)
56 - 65 rokov (86 | 11%)
66 a viac rokov (39 | 5%)
Luk 21:28
Keď sa toto začne diať, vzpriam­te sa a po­z­dvih­nite hlavy, pre­tože sa pri­bližuje vaše vy­kúpenie.
Počet klimatických katastrof 1980 – 2011
Počet klimatických katastrof 1980 – 2011
Priemerná globálna teplota 1860 – 2000
Priemerná globálna teplota 1860 – 2000
Počet distribuovaných Biblií 2009 – 2011
Počet distribuovaných Biblií 2009 – 2011
1900 - 2010

1900 - 2010

Prírodné katastrofy
Obsah CO2 2007 – 2010
Obsah CO2 2007 – 2010
Teplota 1850 – 2010
Teplota 1850 – 2010
Zemetrasenie o sile Magnitudy 6 a viac
Zemetrasenie o sile Magnitudy 6 a viac
Tornáda v USA 1950 – 2011
Tornáda v USA 1950 – 2011
TOPlist

Stránka založená 18.6.2010
teenage_angst__suicide__by_saccharinesmile.jpg

Už to opravdu dál nejde, jsem naprosto k ničemu, nic mě nebaví, nikdo mě nemá rád, tolik problémů jako já nemá nikdo....Nemám smysl života, u ničeho nevydržím, ani u toho, co mě zpočátku šíleně baví.  Každej je lepší než já. Nechala mě i moje láska a rodiče na mě jen křičí.  Prosím nevíte někdo jak bezbolestně a spolehlivě skončit se životem?

Máte podobné pocity? Lidí kteří touží skoncovat se svým životem je čím dál více. Sebevraždy tvoří v ČR přibližně 1,5% celkového počtu úmrtí. Celkově to tedy dělá kolem 1600 dokonaných sebevražd a mnohem více pokusů. Zastavte se na chvilku a popřemýšlejte s námi jestli je pro vás nějaká pomoc.

V první řadě si odpovězte na otázku, umíte dát, ať už sobě, či jinému život?  Nikdo na celém světě ani nejšikovnější vědci a badatelé nedokáží stvořit život. Je to něco neobyčejného a vzácného, je to úžasný dar. Ano, slyším, teď mi řeknete „já se o něj ale neprosil". To říkáte pravděpodobně pro to, že máte buď:

1. tolik trápení, stresu a utrpení, který se na vás navalil, a s kterým si nevíte rady jak dál,

2. nebo proto, že neznáte smysl vašeho života a připadáte si naprosto zbyteční, naprosté nicky.

No, život zde na Zemi, tak jak ho prožíváme dnes není opravdu fér, vím to z vlastní zkušenosti. Je plný utrpení, lidských krachů a zdá se mnohdy, že to k ničemu nevede. Ale sebevražda není východiskem! Nepomůže vám to! Víte snad co vás čeká po smrti? Pokud se zabijete, nemůže to být pak ještě horší? Sebevražda totiž není konečným řešením! Zkuste raději hledat smysl vašeho života a najít řešení a pomoc jiným způsobem.

Ať jste věřící nebo nejste, přijde den, kdy každý po své smrti předstoupí před Boží soud a pokud jste ukončili svůj život bez poznání Ježíše Krista bude vám po smrti ještě mnohem hůře než je vám dnes, protože pochopíte, o jak moc jste přišli, a že tak váš definitivní konec při Božím trestu nebude lehký!

V životě občas přijdou chvíle, které se zdají nepřekonatelné. Problémy většinou nechodí po jednom, ale často se nahromadí tak, že se z toho nemůžeme dlouho vzpamatovat. Je mnoho lidí, kteří ve svém životě velmi trpí, a přesto s tím dokáží žít a bojovat. Znáte Nicka Vujicice? Je mu 27 let a narodil se bez končetin. I přes svůj zvláštní osud se nenechává ničím omezovat a snaží se žít život opravdu naplno.

Nezmění se okolnosti, které vás trápí, vaše rodina, ztráta lásky, či fyzická postižení, ale změní se vaše síla je snášet a řešit, posílí to vaše fyzické i duševní zdraví a pomohou nalézt lepší smysl a uplatnění ve vašem životě ....
 

Síla myšlenky

Myšlenka má velkou sílu a když se některou ne zrovna pozitivní myšlenkou zabýváme více a více začne nás pohlcovat, začne se rozvíjet fantazie a přicházejí deprese. Nedávno, když jsem prožívala těžké období a také jsem se neuměla vyrovnat s něčím, co mi moc ublížilo, poradila mi kamarádka „nemysli na to".  Když jsem její radu poslechla, přestala se v problému  stále šťourat a rozvíjet fantazii, ulevilo se mi. I když je to těžké zkuste nemyslet na sebe a své problémy.

I když myslíte, že sami potřebujete pomoc, přesto se zaměřte na pomoc druhým lidem. Existují dobrovolnické organizace v nemocnicích, kdy lidé docházejí pomáhat těžce nemocným a povídají si s nimi, či jim čtou knížku. Je to nenáročná aktivita, ale obohatí vás, budete se cítit užiteční a šťastnější, protože na vás bude někdo čekat a někoho dalšího pomůžete udělat šťastnějším. Víte, co je v nemocnicích třeba malých dětí s těžkými nemocemi? Či lidí, kteří nemají naději na vyléčení a přesto by moc chtěli žít? I oni vám svou touhou po životě mohou pomoci. A neříkejte, že to nezvládnete, není to pravda, možná tak získáte i hodnotné přátelství.Co s vámi dělá hudba

Jistě posloucháte různé druhy hudby ať rock, metal, či něco slabšího. Hudba má velkou moc ovlivnit vaše myšlení, pocity a to, jak se cítíte. Mnoho z textů písní jsou, aniž si to uvědomujete, velmi depresivní a vedou k malomyslnosti a smutku nad sebou samým. Hudební tóny většiny hudebních stylů navíc fyzicky ovlivňují reakce vašeho těla a prohlubují tak tendence k depresím.  Jedna důležitá lékařská studie, dokazuje, jak destruktivně působí rocková hudba na mysl člověka, na jeho emoce ale i na jeho tělo. Omezte, nebo uplně vynechte poslouchání takovéto hudby.  Více o vlivu hudby se dočtete v článku „Vliv hudby".

Oproti tomu existuje hudba, která uklidňuje a navozuje pozitivní myšlenky. Je to hudba pomalejšího a klidnějšího rázu. Adventní misionář David Gates má s touto hudbou mnoho úžasných zkušeností. Poznal, jak hudba mění srdce lidí, zklidňuje vnitřní napětí a zbavuje špatných myšlenek. Jednou Davidu Gatesovi zatelefonoval přednosta Psychiatrické kliniky z Bolívie a řekl mu, jak využívají tohoto vysílání s nebeskou hudbou: „Víte objevili jsme jedno tajemství. Zjistili jsme, že kdykoli nastoupí pacient s depresemi a pouštíme mu vysílání této jedné adventní stanice, tak je pacient bez zvláštní léčby během pár dní vyléčen. Děláme proto skupinové terapie a pouštíme lidem toto vysílání." Zkuste proto změnit styl poslouchané hudby a možná to s vámi udělá divy. Více této hudby.Potřebujete větší fyzickou aktivitu.

Opravdu, fyzická aktivita totiž pomáhá proti depresím a pomáhá vyplavovat hormony „štěstí a radosti". Každý den si naplánujte čas k pohybu a najděte si aktivitu, která vás bude alespoň trochu bavit. Pokud nemáte sílu ani chuť do nějakého sportu, zkuste každý den oběhnout několikrát váš dům, nebo třeba několikrát vyjít schodiště. Vypněte televizi a počítač, který z vás vysává životní sílu a energii a běžte se projet na kole, i když třeba jen po sídlišti. Snažte se trávit více času v přírodě, to dodává sílu do života,  kupte si na společné procházky pejska, když nechcete chodit sami. Popřemýšlejte o zaměstnání, kde se fyzicky pracuje.  Tělesná práce pro tělo i vaší psychiku je velmi důležitá a prospěšná. Je-li to možné odstěhujte se z města na venkov a pracujte na zahradě.Potřebujete i dostatečný odpočinek.

Potřebujete dostatečný spánek a nejhodnotnější spánek je před půlnocí. Vypněte proto televizi, počítače a posilněte tak své tělo a hlavně nervovou soustavu. Stres se vám pak bude lépe zvládat. Potřebujete také 1 den v týdnu, kdy nebudete fyzicky nic náročného dělat a budete odpočívat a hledat duchovní hodnoty. Bible říká, že Bůh dal člověku sobotu k tomu, aby odpočíval, a aby s Bohem navazoval hlubší vztah. I když možná v Boha nevěříte a zdá se vám to divné, zkuste to také.To, co jíte ovlivňuje vaše tělo i myšlení a to, jak se cítíte.

Nevěříte?  Když sníte pytel smažených brambůrků a k tomu sladkou limonádu, z čeho se v tu chvíli obnovují vaše buňky v celém těle? A co vaše mozkové buňky, dostávají zabrat a ponořují se stále více do depresí a nervozity, když nemají výživu, kterou potřebují? Když dáte tělu zdravé jídlo s dostatkem čerstvého ovoce a zeleniny a celozrnnými výrobky, dostane organismus lepší výživu a vy se budete cítit lépe.

Někde na internetu jsem četla zkušenost člověka, který o sebevraždě uvažoval: „No a pak jsem dostal radu, ať si koupím Vitamín B, narval jsem do sebe snad pikslu a fyzické deprese povolili. První věc co ti radím kup si zítra Vitamín B, dej si 3 za den a druhý den uvažuj, povolí fyzická deprese a přenese se to do možnosti rozumě uvažovat."

Při stresu jsou velice důležité vitamíny skupiny B - udržují nervový systém v rovnováze, klidně si je kupte v lékárně a jezte chvíli i větší dávku, stejně tak vitamín C.  Dále omezte živočišné tuky (máslo, tučné sýry, tučné maso..), nahraďte je olivovým nebo slunečnicovým olejem. Jezte dostatek čerstvého ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků, různých semen (slunečnicová, dýňová..) Omezte množství cukrů, soli a koření, chuťové buňky se brzy přizpůsobí (mlsat se dá i zdravěji rozinky, sušené ovoce, karobová čokoláda). Uvidíte, že zaznamenáte změnu.Pít více čisté vody.

Voda pomáhá zvládat lépe stres. Odborníci říkají, že bychom měli vypít 2,5-3 litry (šest větších sklenic) vody za den. Odplavuje všechny špatné chemické látky z našeho těla a tím přispívá i k lepšímu snášení a řešení různých problémů.Vyhněte se povzbuzujícím a návykovým látkám.

Například kofein v kávě a černých nápojích je zvlášť nebezpečný pro ty, co prožívají stres. Potlačuje totiž schopnost relaxace a narušuje spánkové návyky a vyvolává dojem, že člověk má více síly a energie, kterou ovšem organizmus v tu chvíli čerpá ze zásob na další roky života.  Podobné účinky má třeba i kakao (čokoláda). Stres velmi zhoršuje a prohlubuje i požívání tabáku a alkoholu.Hledejte smysl vašeho života a odpovědi na otázky - proč?

Není nic depresivnějšího, než když člověk neví, proč tu je, k čemu musí tu hrůzu tady snášet, co bude dál. Jediná kniha, která na tyto otázky dává odpovědi je Bible. Možná mi řeknete, „dejte pokoj s Bohem, kdyby byl, nebyl by život tak strašnej a nebylo by tolik utrpení a bolesti, a nebo jestli tedy je, tak musí být zlý a takového nechci". Chápu, ale toto můžete říci jen z jediného důvodu, protože Boha neznáte. Kdyby jste se snažili Ho hledat a poznat, zjistíte, že je to vše úplně jinak, a že přestože se vám to teď nezdá, je Bůh je nesmírně dobrý a miluje i vás!

Bůh nás stvořil s tím účelem, abychom byli jeho dětmi, jeho přáteli a proto nám dal velký dar a tím je svobodná vůle. Bůh nechtěl roboty, kteří budou za každou cenu poslouchat, ale chtěl bytosti, které ho budou milovat ze svého vlastního rozhodnutí. Když satan a ďábel svedl první lidi do hříchu, tento úžasný vztah člověka s Bohem se kvůli hříchu narušil. Satan nyní vládne této zemi jen zlem, silou, lží a je šťastný když neznáte východisko, které vám Bůh nabízí. Za hřích (přestoupení Božích zákonů) je smrt a člověk se tak svou neposlušností oddělil od zdroje Boží lásky a tím začal být stále více zlým. Proto se také situace na světě s časem stále více zhoršuje a zlo nabývá intenzity.

Bůh nás ale zahubit nechtěl. Je tolik ztrápený přílivem zla a ztrátou našeho bezhříšného postavení, a chce nás zachránit. Ukázal lidem plán - On sám pošle svého Syna, který místo nás za naše hříchy zemře. To se také stalo, když Ježíš Kristus ovlivnil celé dějiny a On náš Stvořitel přišel trpět a zemřít za naše vlastní viny. Kdo v Jeho Syna a Jeho oběť uvěří a přijme ji, bude mu odpuštěno, a bude se moci stát opět Božím dítětem. Když v Ježíše uvěříte a přijmete Ho do svého srdce, Ježíš začne proměňovat vaší povahu, začne se vám hnusit vše zlé a budete cítit i radost a naplnění ve vašem životě. Změna, jakou s vámi Kristus udělá bude na vás vidět a ovlivní to i vaše okolí, vaší rodinu a možná se tak zlepší i podmínky, které vás nyní trápí a které jinak ovlivnit nedokážete. V den, kdy se Ježíš Kristus pro nás vrátí bude pak obnoveno naše prvotní postavení bezhříšného člověka a Bůh nám navrátí život věčný v radosti a pokoji.

Říkáte si „mě nic nepomůže"? A slyšeli jste někdy o životech naprostých ztroskotanců, které již Ježíš dokázal změnit? Není jich málo, a i oni měli pocit, že jim už nic pomoci nemůže. Byli na drogách, byli naprosto k ničemu, s mnoha dalšími a dalšími problémy a černým svědomím, které je tížilo. Provedli tolik špatných a zlých věcí, ublížili tolika lidem, že si říkali já už jsem zatracen. Budete-li chtít napište,  a pošleme vám zdarma knížku „Křížem krážem na scéně", která popisuje mnoho takových proměn „ztroskotanců".

Ať je váš život postižený jakkoli, když připustíte, že Bůh je, že obětoval za vaše viny Ježíše Krista a touží pomoci i vám, máte naději. Jak dál, co tedy dělat? Poklekněte (kdekoli, nemusí to být žádný kostel) a vyznejte s lítostí Ježíši Kristu svou bídu, vše špatné ve vašem životě,svou slabost a požádejte Ho, aby vás vedl a pomohl,  a vložte vše do Jeho rukou. Jestli to myslíte upřímně, pak se ve vašem životě začnou dít zázraky. Prohlubujte vztah s Ježíšem každý den a hovořte s ním v modlitbě jako se svým nejlepším přítelem. Svěřte se mu se svým trápením, poděkujte za radost a vaše srdce zaplaví pokoj, tak jako se to již stalo u mnoha dalších a dalších lidí.  Chcete-li abychom připojili své přímluvné modlitby za vás, napište na emailovou adresu: (redakce@znamenicasu.cz alebo jnkiraly5@gmail.co) Rádi požádáme našeho Otce, aby změnil váš život a dal vám naději.Modlitba:

„Můj nebeský Otče. Už nemůžu takhle dál, můj život nemá smysl a nezvládám tolik problémů a trápení. Potřebuji Tvou pomoc. Chci tě tedy teď požádat, abys ses mi dal poznat, abys mi pomohl uvěřit a změnil moje srdce i můj život. Pomoz mi tě najít a porozumět tvým odpovědím na otázky proč. Odpusť mi prosím všechno co jsem v životě nezvládl a kdy jsem ublížil druhým lidem a dej mi další šanci. Děkuji ti pane Ježíši za tvou oběť za mne, a prosím, abys mohl být i mým Spasitelem. Děkuji Ti amen."

Více o vzniku a působení zla se dočtete v knize „Velký spor věků" od Ellen Gould Whiteové


Ak máš pocit, že Boh s tebou nič nedokáže...tak si spomeň si, že …

Sára bola neplodná.
Abrahám bol príliš starý.
Noe sa opil do nemoty.
Izák bol prehnane dôverčivý.
Jákob bol úskočný.
Lea bola ošklivá.
Jozef prežil ťažkú šikanu.
Mojžiš bol zranený z detstva a bol agresívny.
Gedeon mal strach a chcel utiecť.
Rachab bola pobehlica.
Jeremiáš a Timotej boli príliš mladí.
Dávid mal na konte cudzoložstvo a úkladnú vraždu.
Jonáš utiekol pred Hospodinom.
Noemi bola vdova.
Jób prišiel o rodinu, o majetok a prepadol depresii.
Peter sa vystatoval a potom zaprel Krista.
Marta bola tak trochu workoholička.
Jej sestra Mária nebola zase akčná.
Mária Magdaléna bola prostitútka a ešte aj posadnutá.
Žena zo Samárie bola niekoľkokrát rozvedená a žila “neviazane”.
Zachej bol malý a zakomplexovaný, živil sa daňovými podvodmi.
Pavol bol cholerik a občas si neudržal jazyk za zubami.
Timotej mal stále stresy a žalúdočné problémy.
Spasený bol lotor na kríži.

… tak sa nezľakni,
keď Boh počíta aj s Tebou !!!

 
 

 

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one