Túžiš poznať Boha bližšie? Hľadáš mladý kolektív ľudí s ktorými by si študoval Písmo Božie a základné témy Biblie, zaujímavosti zo sveta, dôkazy existencie Boha v matematike, fyzike a vede? Pridaj sa k nám a študuj s nami Písmo!

Potrebuješ sa porozprávať? Napíš mi na jnkiraly5@gmail.com a môžeme sa stretnúť kľudne osobne alebo aj na skype a študovať spolu Bibliu. Nikdy nie si sám!

 
1 Jn 3:1 - " Pozrite, akú veľkú lásku nám daroval Otec: voláme sa Božími deťmi a nimi aj sme. Preto nás svet nepozná, že nepoznal jeho."
Vyhľadajte si na tejto stránke frázu či slovo, ktoré neviete nájsť.
Pre ľudí, ktorí sa chcú zapojiť do evanjelizácie, ale nevedia ako, sme pripravili letáky pre verejnosť, ktoré si môžete stiahnuť a vytlačiť, prípadne šíriť ďalej.
Máte otázky? Radi by ste poznali Bibliu a študovali ju s niekym? Pridajte sa k nám!
Objednajte si zdarma a nezáväzne knihu Veľký spor vekov od autorky Ellen Gould Whiteovej. Vyplňte do formulára Vaše kontaktné údaje a my Vám obratom pošleme knihu poštou na Vami uvedenú adresu. Kniha i poštovné sú úplne zadarmo.
Objednajte si zdarma a nezáväzne knihu Veľký spor vekov od autorky Ellen Gould Whiteovej. Vyplňte do formulára Vaše kontaktné údaje a my Vám obratom pošleme knihu poštou na Vami uvedenú adresu. Kniha i poštovné sú úplne zadarmo.
Získajte zadarmo jednu z najrozšírenejších kníh na svete "Veľký spor vekov". Dozviete sa o histórii, súčasnosti a tiež budúcnosti tohto sveta. Viac informácií nájdete TU.

O projekte          Objednať
Aj napriek nespornému historickému dopadu Ježišovho vystúpenia zostáva jeho postava zahalená nejedným tajomstvom. Je spojená s tými najhlbšími túžbami a očakávaniami. Kniha i poštovné sú úplne zadarmo.
Aj napriek nespornému historickému dopadu Ježišovho vystúpenia zostáva jeho postava zahalená nejedným tajomstvom. Je spojená s tými najhlbšími túžbami a očakávaniami. Kniha i poštovné sú úplne zadarmo.
Nikto nemal toľko nasledovateľov, ale aj toľko prenasledovateľov. Viac informácii nájdete TU.

O projekte          Objednať
cross-sunbeam.jpg
Zmena soboty na nedeľu - Sobota v Písme
- V tejto prednáške sa pokusim zhrnúť významné aspekty môjho bádania o zmene dňa odpočinku zo soboty na nedeľu v kresťanstve.
1920x1080_dragons-dragon-fantasy-artwork-hell-HD-Wallpaper.jpg
Bola som v pekle - svedectvo alebo klam? - Pravda o pekle
- Sú tieto zážitky biblické? Čo hovorí Písmo o pekle a večnom treste?
Img175228_Radiolarie_11.jpg
Evolúcia vs stvorenie - Datovanie a pôvod života
- Nič nevieme; my nevieme, ako vznikla prvá molekula, my nevieme nič o tom, ako vznikli prvé proteíny a vôbec, ako vznikla prvá bunka. Všetky zákonitosti, ktoré poznáme z chémie a molekulárnej biológie, vlastne hovoria proti teórii evolúcie.
6a00d83451d95b69e20133f57a49e9970b-pi.jpg
Mária, matka Ježišova a Biblia - Mária a falošné učenia cirkví
- Mária bola veľmi požehnanou a vzácnou ženou. Čo nám o nej hovorí Písmo v porovnaní s dnešným učením o nej?

Deje sa vo svete niečo zvláštne? Schyľuje sa k niečomu?

Áno, určite ! (703 | 80%)
Áno ! (74 | 9%)
Asi áno ... (36 | 4%)
Nie ! (20 | 2%)
Určite nie ! (18 | 2%)

Má väčší význam tradícia alebo Božie slovo?

Božie slovo (761 | 89%)
Tradícia (24 | 3%)
Neviem (22 | 3%)

Čo Vám v živote najviac chýba?

Láska (202 | 27%)
Múdrosť (97 | 13%)
Nádej (17 | 2%)
Odhodlanie (112 | 15%)
Sila (72 | 9%)
Viera (171 | 23%)
Zmysel života (58 | 8%)
Iné (26 | 3%)

Má Váš život väčší zmysel ak veríte v evolúciu alebo stvorenie?

Ak verím v stvorenie (709 | 84%)
Ak verím v evolúciu (96 | 12%)
V oboje (37 | 4%)

Zažili ste v živote niečo, čo je za hranicou vášho chápania?

Ano (649 | 91%)
Nie (66 | 9%)

Existujú iné mimozemské civilizácie?

Áno (316 | 41%)
Asi áno (29 | 4%)
Možno (100 | 13%)
Asi nie (43 | 6%)
Nie (279 | 36%)

Do akej vekovej kategórie spadáte?

do 15 rokov (45 | 6%)
16 - 25 rokov (205 | 27%)
26 - 35 rokov (117 | 16%)
36 - 45 rokov (138 | 18%)
46 - 55 rokov (117 | 16%)
56 - 65 rokov (86 | 12%)
66 a viac rokov (39 | 5%)
Luk 21:28
Keď sa toto začne diať, vzpriam­te sa a po­z­dvih­nite hlavy, pre­tože sa pri­bližuje vaše vy­kúpenie.
Počet klimatických katastrof 1980 – 2011
Počet klimatických katastrof 1980 – 2011
Priemerná globálna teplota 1860 – 2000
Priemerná globálna teplota 1860 – 2000
Počet distribuovaných Biblií 2009 – 2011
Počet distribuovaných Biblií 2009 – 2011
1900 - 2010

1900 - 2010

Prírodné katastrofy
Obsah CO2 2007 – 2010
Obsah CO2 2007 – 2010
Teplota 1850 – 2010
Teplota 1850 – 2010
Zemetrasenie o sile Magnitudy 6 a viac
Zemetrasenie o sile Magnitudy 6 a viac
Tornáda v USA 1950 – 2011
Tornáda v USA 1950 – 2011
TOPlist

Stránka založená 18.6.2010
Clipboard01.jpg
Nic nevíme; my nevíme, jak vznikla první molekula, my nevíme nic o tom, jak vznikly první proteiny a vůbec, jak vznikla první buňka. Všechny zákonitosti, které známe z chemie a molekulární biologie, vlastně mluví proti teorii evoluce. A to poznali nejen kreacionisté.

Tento základní poznatek zasahuje všechny vědecké oblasti. Makromolekula DNK, tato komplikovaná molekula, kterou zatím známe pouze v základních rysech, se nemohla vytvořit v „prapolévkách". Proti tomu mluví zákony makromolekulární chemie, zákony teorie informací; neexistuje experiment, který by mluvil pro. A protože je to tak zřejmé, proto existují teorie, které jsou přednášeny významnými vědci, podle kterých život ne Zemi vůbec nevznikl.

Mnozí vědci již netvrdí, že život vznikl „v prapolévce", ale že život vznikl ve vesmíru.Protože vědí, že to nešlo na Zemi, říkají, že život musel přijít na Zemi z vesmíru - v ocase komety v pradávné době. Byl naočkován do základu oceánů a tam se rozvinul v náš život. Tím je však problém pouze odsunut. Celé to sklouzává do mytického, podivuhodného, nevysvětlitelného.

Evoluční učení o původu života potom končí tam, kde původně vůbec být nechtělo. Jde k oněm mýtům, které vlastně chtělo potřít.Rád bych se zmínil ještě o jedné zcela jiné věci, kterou učení o evoluci vůbec nemůže vysvětlit - o kráse živých tvorů. Podle evoluce musí být každá věc účelná. Všechno musí mít určitý smysl. Jestliže je něco krásné, aniž to slouží nějakému účelu, pak selekce tuto formu dříve nebo později nechá vymřít. Krása však znamená mít po ruce poměrně značné množství genetické informace, aby bylo možné tuto krásu vytvořit.
stvoreni_a_evoluce_16_Stránka_3.jpg
stvoreni_a_evoluce_16_Stránka_2.jpg
stvoreni_a_evoluce_16_Stránka_1.jpg
Jako příklad vezmu mořské šneky z hlubokého moře, kteří mají nádherné formy a linie a žádný biolog neví proč. To nemůže být záležitost sexuálního znaku, protože zvířata dole nic nevidí, tam je tma. Nemůže to být mechanismus obrany proti nepříteli, protože ostny jsou tak křehké, že se hned rozbijí, když je uchopíme. Kromě toho zjišťujeme, že se tito nádherní šneci vyskytují velice řídce, zatímco jiní, jednodušší, jsou četnější. Nemůže tedy být žádnou selekční výhodou, že tito šneci jsou utvářeni právě takto.

Přesto jsou tady e evoluční teoretik neví proč.Podobně to platí i pro živý mikrosvět. Chtěl bych dát jen jeden příklad - radiolarie, jednobuněční živočichové, kteří patří k amébám. Jmenují se 'sluncovitá zvířátka', protože mají plazmatické výhonky, které vycházejí jako paprsky ze slunce. Na těchto tvorečcích nemůžeme najít nic zvláštního, ale když zemřou, můžeme studovat jejich skelety, které jsou neobyčejně složité a krásné. Žádný člověk neví, proč ty skelety vypadají tak, jak se nám tu objevují. To nemůže být žádná selekční výhoda.

Člověk má svobodu zvolit smrt jako věcný model vzniku života, nebo zvolit Boha. Člověk je svobodný. Jsem přesvědčen, že jdeme lepší cestou, když za vysvětlující model zvolíme Stvořitele - lepší nejen ve svém osobním životě, ale lepší i v přírodních vědách.
Myslím, že tento náhled na věci - že Bůh stvořil všechno, co je - dává zcela nový pohled na vše, co je v přírodních vědách. Můžeme tím vysvětlit mnoho věcí, které jinak zůstávají hádankou. Chtěl bych shrnout: Evoluce se nedá dokázat - již principiálně ne, protože pojednává o minulých procesech.

Za druhé: Fakta geologie mluví proti evoluci; nemáme mezičlánky, nemáme žádné předchůdce.

Za třetí: fakta geologie a paleontologie mluví proti obrazu dlouhých milionů let, mluví pro rychlou tvorbu sedimentů, hovoří o potopě, která s tím souvisí.Dále biologie mluví proti evoluci, protože existují 'luxusní jevy', které jsou po ruce všude v životě a neumíme je vysvětlit, protože krásu evolučním modelem nevysvětlíme. Data molekulární biologie mluví proti evoluci.Podle toho, co dnes víme, k evoluci vůbec nemohlo dojít. To plyne ze struktury DNK, proteinů, z teorie informace a dalších skutečností.

 
Nic nám nebrání v přírodních vědách nahlížet na Boha jako Stvořitele. 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one