Túžiš poznať Boha bližšie? Hľadáš mladý kolektív ľudí s ktorými by si študoval Písmo Božie a základné témy Biblie, zaujímavosti zo sveta, dôkazy existencie Boha v matematike, fyzike a vede? Pridaj sa k nám a študuj s nami Písmo!

Potrebuješ sa porozprávať? Napíš mi na jnkiraly5@gmail.com a môžeme sa stretnúť kľudne osobne alebo aj na skype a študovať spolu Bibliu. Nikdy nie si sám!

 
1 Jn 3:1 - " Pozrite, akú veľkú lásku nám daroval Otec: voláme sa Božími deťmi a nimi aj sme. Preto nás svet nepozná, že nepoznal jeho."
Vyhľadajte si na tejto stránke frázu či slovo, ktoré neviete nájsť.
Pre ľudí, ktorí sa chcú zapojiť do evanjelizácie, ale nevedia ako, sme pripravili letáky pre verejnosť, ktoré si môžete stiahnuť a vytlačiť, prípadne šíriť ďalej.
Máte otázky? Radi by ste poznali Bibliu a študovali ju s niekym? Pridajte sa k nám!
Objednajte si zdarma a nezáväzne knihu Veľký spor vekov od autorky Ellen Gould Whiteovej. Vyplňte do formulára Vaše kontaktné údaje a my Vám obratom pošleme knihu poštou na Vami uvedenú adresu. Kniha i poštovné sú úplne zadarmo.
Objednajte si zdarma a nezáväzne knihu Veľký spor vekov od autorky Ellen Gould Whiteovej. Vyplňte do formulára Vaše kontaktné údaje a my Vám obratom pošleme knihu poštou na Vami uvedenú adresu. Kniha i poštovné sú úplne zadarmo.
Získajte zadarmo jednu z najrozšírenejších kníh na svete "Veľký spor vekov". Dozviete sa o histórii, súčasnosti a tiež budúcnosti tohto sveta. Viac informácií nájdete TU.

O projekte          Objednať
Aj napriek nespornému historickému dopadu Ježišovho vystúpenia zostáva jeho postava zahalená nejedným tajomstvom. Je spojená s tými najhlbšími túžbami a očakávaniami. Kniha i poštovné sú úplne zadarmo.
Aj napriek nespornému historickému dopadu Ježišovho vystúpenia zostáva jeho postava zahalená nejedným tajomstvom. Je spojená s tými najhlbšími túžbami a očakávaniami. Kniha i poštovné sú úplne zadarmo.
Nikto nemal toľko nasledovateľov, ale aj toľko prenasledovateľov. Viac informácii nájdete TU.

O projekte          Objednať
cross-sunbeam.jpg
Zmena soboty na nedeľu - Sobota v Písme
- V tejto prednáške sa pokusim zhrnúť významné aspekty môjho bádania o zmene dňa odpočinku zo soboty na nedeľu v kresťanstve.
1920x1080_dragons-dragon-fantasy-artwork-hell-HD-Wallpaper.jpg
Bola som v pekle - svedectvo alebo klam? - Pravda o pekle
- Sú tieto zážitky biblické? Čo hovorí Písmo o pekle a večnom treste?
Img175228_Radiolarie_11.jpg
Evolúcia vs stvorenie - Datovanie a pôvod života
- Nič nevieme; my nevieme, ako vznikla prvá molekula, my nevieme nič o tom, ako vznikli prvé proteíny a vôbec, ako vznikla prvá bunka. Všetky zákonitosti, ktoré poznáme z chémie a molekulárnej biológie, vlastne hovoria proti teórii evolúcie.
6a00d83451d95b69e20133f57a49e9970b-pi.jpg
Mária, matka Ježišova a Biblia - Mária a falošné učenia cirkví
- Mária bola veľmi požehnanou a vzácnou ženou. Čo nám o nej hovorí Písmo v porovnaní s dnešným učením o nej?

Deje sa vo svete niečo zvláštne? Schyľuje sa k niečomu?

Áno, určite ! (703 | 80%)
Áno ! (74 | 9%)
Asi áno ... (36 | 4%)
Nie ! (20 | 2%)
Určite nie ! (18 | 2%)

Má väčší význam tradícia alebo Božie slovo?

Božie slovo (761 | 89%)
Tradícia (24 | 3%)
Neviem (22 | 3%)

Čo Vám v živote najviac chýba?

Láska (202 | 27%)
Múdrosť (97 | 13%)
Nádej (17 | 2%)
Odhodlanie (112 | 15%)
Sila (72 | 9%)
Viera (171 | 23%)
Zmysel života (58 | 8%)
Iné (26 | 3%)

Má Váš život väčší zmysel ak veríte v evolúciu alebo stvorenie?

Ak verím v stvorenie (709 | 84%)
Ak verím v evolúciu (96 | 12%)
V oboje (37 | 4%)

Zažili ste v živote niečo, čo je za hranicou vášho chápania?

Ano (649 | 91%)
Nie (66 | 9%)

Existujú iné mimozemské civilizácie?

Áno (316 | 41%)
Asi áno (29 | 4%)
Možno (100 | 13%)
Asi nie (43 | 6%)
Nie (279 | 36%)

Do akej vekovej kategórie spadáte?

do 15 rokov (45 | 6%)
16 - 25 rokov (205 | 27%)
26 - 35 rokov (117 | 16%)
36 - 45 rokov (138 | 18%)
46 - 55 rokov (117 | 16%)
56 - 65 rokov (86 | 12%)
66 a viac rokov (39 | 5%)
Luk 21:28
Keď sa toto začne diať, vzpriam­te sa a po­z­dvih­nite hlavy, pre­tože sa pri­bližuje vaše vy­kúpenie.
Počet klimatických katastrof 1980 – 2011
Počet klimatických katastrof 1980 – 2011
Priemerná globálna teplota 1860 – 2000
Priemerná globálna teplota 1860 – 2000
Počet distribuovaných Biblií 2009 – 2011
Počet distribuovaných Biblií 2009 – 2011
1900 - 2010

1900 - 2010

Prírodné katastrofy
Obsah CO2 2007 – 2010
Obsah CO2 2007 – 2010
Teplota 1850 – 2010
Teplota 1850 – 2010
Zemetrasenie o sile Magnitudy 6 a viac
Zemetrasenie o sile Magnitudy 6 a viac
Tornáda v USA 1950 – 2011
Tornáda v USA 1950 – 2011
TOPlist

Stránka založená 18.6.2010

Od skepsi k viere v Krista: cesta laueráta Nobelovej ceny

696058.jpg

Richard (Rick) Errett Smalley (1943-2005), M. A., Ph. D. (Princeton) byl hackermanský profesor chemie, fyziky a astronomie na Riceově univerzitě (1). Roku 1996 mu byla udělena Nobelova cena za chemii za objev (a další výzkum) zcela nového alotropu (nové formy) uhlíku. Tu tvořily jedinečně tvarované molekuly (připomínají kopací míč), které nazval fullereny podle amerického inženýra Richarda Buckminstera Fullera - viz obrázek. I když Smalley zemřel na rakovinu krátce po své konverzi od agnostika ke křesťanství, zanechal nám pozoruhodné svědectví o své víře.

Ve světě techniky byl Rick Smalley znám jako „rocková hvězda". Učinil několik průlomových objevů během své práce v oboru nanotechnologií (2). Mnoho badatelů spojuje dokonce počátek moderních nanotechnologií s jeho objevem fullerenů. Z četných ocenění jeho díla uveďme kromě Nobelovy ceny ještě alespoň osm čestných doktorátů včetně jednoho z Rensselaerova polytechnického institutu (3).

O darwinizmu věděl Smalley doslova od kolébky, protože jeho matka byla „zamilovaná do vědy" od své rané dospělosti (4). Smalley s ní trávil celé hodiny nad knihami i při praktickém sběru a pozorování pod mikroskopem, třeba jednobuněčných organizmů z místního jezera. Jeho postoj k náboženství byl pak po většinu života skeptický; křesťanem se stal teprve krátce před smrtí, částečně díky svému intenzivnímu studiu inteligentního plánu.

Jako vědec se Dr Smalley pídil po odpovědích, které by se daly vědecky zdůvodnit. Zprvu nedokázal přijmout myšlenku, že Bible je Božím slovem, a bojoval s problémem slučitelnosti vědy s křesťanstvím (5). Důležitým krokem na cestě jeho duchovního vývoje byla přednáška o inteligentním plánu, která se konala na jeho univerzitě. Potrpěl si totiž na „vědeckou spolehlivost a integritu" ve všech směrech, a trápily ho „otázky kolem biologické evoluce, či problematika oněch pasáží Bible, které podle jeho názoru odporovaly vědě..." (4). Když se konečně odhodlal promyslet do důsledků evoluci a její detaily, jeho reakcí na to, co se dověděl, byl vztek. Jeho žena (bioložka, která se musela vyrovnat s týmiž problémy) napsala:

„Vzpomínám si, jak chodil po ložnici a nadával na to, jaká je evoluce špatná věda. Rick nenáviděl špatnou vědu víc než cokoli jiného. Prohlásil, že kdyby byl řešil výzkumné problémy tak, jak to dělají evolucionisté, nikdy by ve vědecké komunitě nezískal respekt" (6).

Smalley nejprve přijal teistickou evoluci, ale když prostudoval celou problematiku ještě důkladněji, stal se vysloveným antidarwinistou. Roku 2004 pronesl antidarwinistickou řeč na 79. výročním shromáždění tuskegeeské univerzity pro udílení příštích stipendií a zjištění zájmu rodičů o ten který obor studia pro své děti, a setkal se po ní s ovacemi vstoje. Uvedl v ní:

„Důkazní břemeno je na straně těch, kdo věří, že „Genesis" měla pravdu, že došlo ke stvoření, a že se Stvořitel i nadále ke svému dílu hlásí....(Faktem zůstává), že tahle planeta byla stvořena speciálně pro nás. A starost o ni je pro nás absolutní mravní prioritou. ... Tak si vyhrňme rukávy a dejme se do práce, ke které jsme byli na Zemi povoláni."

Když Dr Smalley poznal, že teorie makroevoluce je zcela mylná, zamýšlel vystoupit s otevřenou kritikou evolucionistického establishmentu, ale rakovina ukončila jeho život dříve, než mohl tento úkol splnit.

Tvrdil rovněž, že darwinovské evoluci zasadil smrtelnou ránu pokrok v genetice a buněčné biologii, a že je nyní zcela zřejmé, že k evoluci nemohlo dojít.

Teprve v posledním roce života „přešel od prosté víry v Boha jako stvořitele - či síly - ke skutečné odevzdanosti do Jeho vůle: k odevzdání svého života Kristu. Podobal se v tom C. S. Lewisovi i dalším intelektuálům, kteří prošli touž cestou jako Rick" (7). Jeho pastor, Ben Young, soudil, že Dr Smalley se „znovu narodil zprvu jen jako člověk, který chápe svět rozumem", jeho srdce vzplálo později! /8/ Pokud jde o spor evoluce versus kreacionizmus a darwinizmus versus Bible, Smalley usoudil, že „pravdu má Genesis" (9).

Dr Smalley napsal, že poslední rok jeho života byl pro něj jako vědce tím nejnapínavějším dobrodružstvím. Poznal totiž, že se nemusí „vzdát rozumu, čte-li Bibli", ale naopak usoudil, že „Bible z něho udělala ještě lepšího vědce i osvícenějšího učitele přírodních věd" (10,11).Fullereny

Roku 1985 experimentoval Dr Smalley spolu s Dr Krotem s vaporizací uhlíku pomocí laserů. Když pak analyzovali výsledky pokusů, objevili velké množství mimořádně stabilních uhlíkových molekul složených ze 60 atomů. Aby přišel na jejich strukturu, zkonstruoval si Dr Smalley v kuchyni z papíru jejich modely, a zjistil, že zmíněné atomy musí tvořit cosi jako fotbalový míč obsahující 12 pětiúhelníků a 20 šestiúhelníků. Šlo tedy o nejkulatější molekulu, která kdy byla objevena. A jelikož mu nalezený tvar připomínal geodetickou kupoli vynalezenou slavným architektem Buckminsterem Fullerem, nazval molekulu fulleren.

Nová forma uhlíku šokovala velmi skeptický vědecký svět, který znal pouze uhlíkové alotropy tuhu a diamant. Smalleyův objev odstartoval rovněž celosvětový závod o to, kdo dříve vysvětlí povahu téhle velmi zvláštní a nečekané molekuly. Nakonec do takzvané fullerenové rodiny molekul přibyly ještě válcovité rourky známé jako uhlíkové nanotuby i četné další struktury.

Podle té které konkrétní struktury pak mají fullereny celou řadu elektrických, chemických i pevnostních vlastností využitelných v technické praxi. Původní kulovité fullereny díky svému tvaru výborně klouzaly po jiných materiálech, a z tohoto důvodu měly významný lubrikační potenciál. Dnes jsou navíc zkoumány pro své možné využití jako molekulární klece pro skladování či přepravu jiných chemikálií ve svých dutých středech. Mohly by tak být například podávány léky po jednotlivých molekulách - a ve fullerenech by mohly být přepravovány dokonce i jednotlivé radioaktivní molekuly při ozařování zhoubného nádoru.Komentáře čtenářů

John L., Austrálie, 9. července 2012

Výborný článek! Kéž by hodně ateistů/agnostiků šlo cestou tohoto muže a odvrátilo se od lží, které jim napovídali, k víře v Pravdu-Krista!

Chandrasekaran M., Austrálie, 9. července 2012

Skvělý článek o Rickovi, jehož život nám může být příkladem ve dvou oblastech! Jsou to:
1) nemusíme oddělovat pravou vědu od Bible.
2) iluzorní evoluce od molekul k morálnímu člověku je špatnou vědou

Ken B., Austrálie, 9. července 2012

„Vzpomínám, jak vztekle rázoval po ložnici a nadával na to, že evoluce je špatná věda." To by vysvětlovalo, proč kdykoli probírám s evolucionisty problémy evoluce, tak oni argumentují emotivně a nikoli důkazy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one